Trasa z Poznania do przystani kajakowej.

Trasa z Piły do przystani kajakowej.

Trasa z Rogoźna do przystani kajakowej.

W Polsce, choć sporo zależy od regionu i aktualnych warunków pogodowych, sezon kajakowy trwa od wiosny do jesieni. W tym okresie dużo osób, zwłaszcza fanów aktywnego wypoczynku, korzysta z tego sportu. W Wielkopolsce szczególnym zainteresowaniem wśród kajakarzy cieszą się rzeki Warta, Wełna i Flinta. To właśnie po nich organizuje spływy nasza wypożyczalnia. Jak dojechać do naszej przystani kajakowej w Rudzie z Poznania, Piły lub Rogoźna? To nieskomplikowana trasa, którą opiszemy poniżej. Preczytaj, a bez problemu trafisz do naszej przystani kajakowej!

Jak dojechać do przystani w Rudzie?

Wybór lokalizacji idealnej do uprawiania ulubionego sportu bądź rekreacji ma duże znaczenie. Ważny jest bowiem dojazd do miejsca, skąd można rozpocząć spływ kajakowy. Naszą przystań w sezonie odwiedzają rzesze zapalonych kajakarzy z Poznania, okolic i innych części Wielkopolski. Wyjaśniamy, jak najdogodniej dotrzeć do nas samochodem. Już dziś zapoznaj się z instrukcją i zaplanuj spływ!

Jeśli wyruszasz z Poznania, kieruj się na Piłę, a następnie odbij w lewo przed rondem w Rudzie (około 15 km za Obornikami). Jeśli natomiast rozpoczynasz trasę w Pile, jedź drogą w kierunku Poznania i skręć w prawo za rondem. W przystani Ruda goszczą też kajakarze z Rogoźna. Jeśli wyruszasz z tego miasta, również kieruj się na Poznań (na rondzie w Rudzie w lewo), a następnie odbij w prawo za rondem.

Na stronie internetowej są dostępne filmiki instruktażowe pokazującą każdą z tych tras. Warto je obejrzeć, by zobaczyć, jak prowadzi droga. To pozwoli zapamiętać ją wzrokowo i rozpoznać na żywo.

Co oferuje przystań Ruda?

To miejsce, w którym organizowane są spływy kajakowe dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Dostępne są zarówno prostsze, jak i trudniejsze i wymagające większego zaangażowania trasy. Co więcej, ta przystań zapewnia atrakcje dla wszystkich, bez względu na wiek. Zostało tu przygotowanych dużo atrakcji również dla dzieci, aby nie nudziły się one, kiedy dorośli odpoczywają po spływie.

Zapraszamy do przystani kajakowej w Rudzie wszystkich miłośników tego sportu z Poznania, Piły, Rogoźna i okolic.